Börk Hakkında

Gelenekten Aldığımız İlham İle Geleceğe...

Börkhane geçmişten aldığı ilham ile geleceğin üslubunu arayan, ticari hedeflerine ek olarak kültürel hedefleri de bulunan bir müessesedir. Kadimde hayat bulmuş üslupları günümüz teknolojisi ve el emeği ile birleştirerek günlük kullanıma uygun tasarımları ortaya koyma gayretindedir. Nice dönemlere medeniyet taşımış bir ruhun haykırışı ile... Hayda Bre!...

börk

Kadim Bir Üslup...

Börk yüzyıllardan beri süregelmiş bir maziye sahiptir. Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak asırlarca kullanılagelmiştir. Börkhane, geçmişten aldığı ilham ile geleceğin üslubunu arayan bir müessesedir. Kadimde hayat bulmuş üslupları günümüz teknolojisi ve el emeği ile birleştirerek günlük kullanıma uygun tasarımları ortaya koymaktadır.

Börk kelimesi genellikle hayvan postundan yapılan başlık anlamında gelmektedir. Yaygın kullanımı daha eskilere uzanmakta olsa da börk kelimesini yer aldığı tespit edilen ilk metinler 9. yüzyıla uzanmaktadır.

REFERANSLARIMIZ

Gelenekten Geleceğe...

Tüm ürünlerimizde doğal kürk ve deri kullanılmaktadır. Börklerimiz pürüzsüz doğal deri ve kürk ile zarif el emeğinin birleşiminin benzersiz bir ürünüdür. Modellerimizi müşterilerimizin talepleri doğrultusunda geliştirme gayretindeyiz. Halihazırda elimizde klasik, kalpak, toskana ve heybe modellerimiz bulunmaktadır.