Hakkımızda

Gelenekten Aldığımız İlham İle Geleceğe... Börk, Kalpak, Heybe...

Börkhane geçmişten aldığı ilham ile geleceğin üslubunu arayan, ticari hedeflerine ek olarak kültürel hedefleri de bulunan bir müessesedir. Kadimde hayat bulmuş üslupları günümüz teknolojisi ve el emeği ile birleştirerek günlük kullanıma uygun tasarımları ortaya koyma gayretindedir. Nice dönemlere medeniyet taşımış bir ruhun haykırışı ile... Hayda Bre!...

börk

Kadim Bir Üslup...

Börk yüzyıllardan beri süregelmiş bir maziye sahiptir. Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak asırlarca kullanılagelmiştir. Börkhane, geçmişten aldığı ilham ile geleceğin üslubunu arayan bir müessesedir. Kadimde hayat bulmuş üslupları günümüz teknolojisi ve el emeği ile birleştirerek günlük kullanıma uygun tasarımları ortaya koymaktadır.

Börk kelimesi genellikle hayvan postundan yapılan başlık anlamında gelmektedir. Yaygın kullanımı daha eskilere uzanmakta olsa da börk kelimesini yer aldığı tespit edilen ilk metinler 9. yüzyıla uzanmaktadır.

d

"Gönderinizi aldım, gayet güzeller elinize sağlık."

İrfan Bey Ordu 12 ay önce
d

"Harika sıcak tutuyor."

Arif Bey İstanbul 12 ay önce
d

"Hey ne Hey…"

Yunus Bey Gaziantep 12 ay önce
d

"Uludağ'dan… -5 derecede hiç üşütmedi, kafam tütüyordu neredeyse… 🙂"

Alper Bey Bursa 2 yıl önce
d

"1300 km yolun ardından Batum'un Nakaidzebi Köyü'nden…"

Alper Bey Batum 2 yıl önce
d

Börkhane ürün ve hizmetleri ile ilgili müşterilerimizin görüşleri… "Şahane sıcak tutuyor. Yok ötesi, fırın gibi. 🙂 Teşekkürler Börkhane."

Levent Bey İstanbul 2 yıl önce

REFERANSLARIMIZ

Gelenekten Geleceğe...

Tüm ürünlerimizde doğal kürk ve deri kullanılmaktadır. Börklerimiz pürüzsüz doğal deri ve kürk ile zarif el emeğinin birleşiminin benzersiz bir ürünüdür. Modellerimizi müşterilerimizin talepleri doğrultusunda geliştirme gayretindeyiz. Halihazırda elimizde klasik, kalpak, toskana ve heybe modellerimiz bulunmaktadır.